12
cze
Analiza skryptu międzypokoleniowego Warsztaty rozwojowe
All day long
From 12-06-17 to 13-06-17

WARSZTATY

Analiza skryptu międzypokoleniowego Warsztaty rozwojowe

W naszej przeszłości jest podpowiedź do naszej przyszłości…

Warsztaty są przeznaczone dla każdego, kto chce poddać analizie własne wzorce zachowań i znaleźć w swojej historii międzypokoleniowej podpowiedzi, jak działać najlepiej, by osiągać swoje cele. W naszej historii zawarte są nasze ograniczenia, ale także nasze zasoby. Stąd „kontakt” z naszą historią międzypokoleniową może być ważnym aspektem dla podjęcia zmiany w naszym życiu. W trakcie warsztatów uczestnicy będą odkrywać główne mity rodzinne, rytuały, tematy tabu, zobowiązania międzypokoleniowe, powtarzające się wzorce relacji, okazywania uczuć, wychowywania dzieci. Całość warsztatów będzie oparta na narracji każdego uczestnika oraz na informacjach zwrotnych od innych uczestników oraz od osoby prowadzącej. Wartość tego rodzaju warsztatów tkwi w tym, że wykorzystują dynamikę pracy w grupie, jako istotny czynnik rozwojowy – wzajemne uczenie się od siebie uczestników warsztatów, informacje zwrotne od grupy, znaczenie wzajemnych reakcji uczestników na przedstawiane opowieści rodzinne.

Uczestnictwo w warsztacie zakłada gotowość do analizy swoich sposobów funkcjonowania oraz do analizy wzorców pochodzących od przodków (pradziadków, dziadków, rodziców). Cel warsztatu ma charakter rozwojowy:

– Ma służyć naszemu lepszemu funkcjonowaniu w naszym „tu i teraz”,

– Zrozumieniu własnych powtarzających się wzorców relacji z innymi oraz zrozumieniu innych, ważnych osób z naszego życia (motywów ich działań bez przypisywania intencji i bez poszukiwania winnych),

– Identyfikacji zasobów, jakie niesie doświadczenie wielu pokoleń naszych rodzin (co stanowi siłę pokoleniową, dzięki jakim strategiom w pokoleniach możliwy był rozwój i radzenie sobie, dzięki czemu i jak poszczególne pokolenia budowały swoje zdrowie i siłę psychiczną).

Na warsztat uczestnicy przynoszą:

– Opowieści rodzinne o rodzinie, o dziadkach, o przodkach, o pokoleniach, których nawet nie znają, ale jest w rodzinie o nich jakaś wiedza,

– Zdjęcia bądź inne pamiątki rodzinne mające znaczenie symboliczne,

– Posiadane przez rodzinę drzewa genealogiczne (jeśli takie istnieją w rodzinach).

Terminy warsztatów:

Kraków: 12-13 czerwca 2017 r.

Warsztaty odbywają się w grupach do 6 osób, mają charakter kameralny z zawarciem kontraktu na poufność.

Koszt uczestnictwa: 850PLN + 23% VAT

Prowadzący:

Warsztaty prowadzi Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta, konsultant zarządzania, trener, coach, doradca rodzinny, edukator psychoseksuologiczny. Posiada ponad 30 letnią praktykę pracy z ludźmi z różnego rodzaju problemami i w różnego rodzaju sytuacjach życiowych. Od 30 lat prowadzi też aktywne konsultacje dla firm – zarządów, managerów – szkolenia i treningi rozwojowe oraz coaching indywidualny.